Апостола від 70-ти Патров p1cj8dd4eq1qj11s281kb25d95963
Житія святих,  Листопад

Апостола від 70-ти Патров

Місяця листопада на 5-й день

Св. апостол Патров згадується в Посланні до Римлян: “Цілуйте Асинкріта, Флегонта, Єрма, Патрова, Єрмію і братію, що з ними” (Рим. 16:14). “Не на те дивися тут, – пише св. Іоанн Златоуст, – що апостол перерахував їх, не приписавши їм ніякої особливої ​​похвали, але на те, що хоча вони були набагато нижчими від інших, проте удостоїлися його вітання. Краще ж сказати, що чимала похвала, що називає їх братами, і інших із нею святих”. Окрім імені, про св. Патрові у новозавітних книгах нічого невідомо. Ймовірно, він був одним із видатних членів Римської церкви. У Четьї Мінеях Димитрія Ростовського, виходячи з сказань Дорофея, Симеона Метафраста, він був єпископ у Неаполі і Путеолах. У біблійному Словнику протоієрея Ф. Солярського, біблійної енциклопедії архімандрита Никифора сказано: “Патров (Πατροβας – батькові наступний) Рим. , що він був єпископом Неаполя та Путеол і прийняв мученицький вінець за ім’я Христове”. Неаполь – головне місто в середній Італії, а Путеоли (Пуццоло) – там же приморське місто. Пам’ять св. ап. Патрова у православній церкві 5 листопада, а також у соборі св. 70 апостолів 4 січня; у католиків – 4 листопада. Цьому св. апостолу, так само як і іншим (Єрму, Гаїю, Філологу, Ліну та іншим) немає особливої ​​служби, а в службі 4 січня Патров згадується без жодних про нього історичних відомостей. У службі 70 апостолів, окремою книжкою виданою (Київ 1899), св. Патрову присвячений 3-й вірш 7-ї пісні: “Твій апостол Патров, блаже, плотське твоє до людини пришестя проповіді, заблукавши до пізнання наставляючи і просвітлюючи зорю віри”.