...
Житія святих,  Листопад

Апостол від 70-ти Родіон, єпископ Патраський

Місяця листопада на 10-й день / січня на 5-й день

Святий Родіон, або Іродіон, родич апостола Павла (Рим. 16:11), залишив єпископську кафедру в Патрах, щоб іти до Рима зі святим апостолом Петром. Святий апостол Олімп (або Олімпан), про якого згадує апостол Павло (Рим. 16:15), теж був супутником апостола Петра. Обидва апостоли від 70-ти були обезголовлені в той самий день і годину, коли розіп’яли апостола Петра.

Святі апостоли Ераст, Сосипатр, Куарт і Тертій були учнями святого апостола Павла. Про них апостол язичників згадує в Посланні до Римлян: “Вітають вас… Іасон і Сосипатр, родичі мої” (Рим. 16:21); “Вітаю вас у Господі і я, Тертій, який писав це послання” (Рим. 16:22); “Вітає вас Єраст, міський скарбник, і брат Кварт” (Рим. 16:23).

Апостол Сосипатр, родом із Ахаії, був єпископом Іконії, де і помер. Апостол Ераст був спочатку дияконом і казнохранителем Єрусалимської Церкви, а потім єпископом у Панеаді. Святий апостол Куарт переніс багато страждань за своє благочестя, навернув до Христа безліч язичників і мирно помер у сані єпископа міста Верита (нині Бейрут). Святий апостол Тертій, який записав Послання апостола Павла до Римлян, був другим єпископом Іконії, де і помер.

Тропарь апостолам, глас 3

Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Кондак апостолам Ерасту, Олимпу, Родиону, Сосипатру, Куарту (Кварту) и Тертию, глас 4

Яви́ся днесь апо́стол честно́е торжество́,/ подаю́щее я́ве всем прегреше́ний оставле́ние,// соверша́ющим их па́мять.

Тропaрь, глaсъ G:

Ґпcли с™jи, моли1те млcтиваго бGа, да прегрэшeній њставлeніе подaстъ душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2:

Kви1сz днeсь ґпcлъ честн0е торжество2, подаю1щее ћвэ всBмъ прегрэшeній њставлeніе, совершaющымъ и4хъ пaмzть.