Апостол від 70-ти Филип, диякон p1cn9lomtk11m7128m155hutpv1q3
Житія святих,  Жовтень

Апостол від 70-ти Филип, диякон

Місяця жовтня на 11-й день / січня на 4-й день

Святий апостол Филип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській, був одружений і мав дітей. Після Зішестя Святого Духа дванадцять апостолів поставили його на дияконське служіння в Єрусалимській Церкві та доручили, як і іншим шістьом дияконам, завідувати приношеннями вірян і піклуватися про вдів, сиріт, убогих. Старшим серед семи першодияконів був святий архідиякон Стефан. Коли почалися гоніння і первомученика Стефана іудеї побили камінням, апостол Филип покинув Єрусалим. Він переселився в Самарію і там успішно проповідував християнство. Серед навернених апостолом був знаменитий волхв Симон, який, “охрестившись, не відходив від Филипа” (Діян. 8:9-13).

За вказівкою Ангела Господнього апостол вирушив в дорогу, що з’єднувала Єрусалим з Газою, і там зустрів сановника цариці Ефіопської, якого теж навернув до християнства (Діян. 8:26-39). Святий апостол Филип невтомно проповідував Слово Боже в багатьох країнах Близького Сходу, розташованих поруч із Палестиною. У Єрусалимі апостоли висвятили його в сан єпископа і послали в Лідію, де він хрестив багатьох. Помер святий Филип у глибокій старості.

Тропарь апостолу от 70-ти Филиппу, одному из семи диаконов, глас 3

Апо́столе святы́й Фили́ппе,/ моли́ Ми́лостиваго Бо́га, да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Кондак апостолу от 70-ти Филиппу, одному из семи диаконов, глас 4

Язы́ков лове́ц пречу́дный и ученико́в Христо́вых собесе́дник,/ апо́столов предизбра́нный,/ Фили́пп днесь ми́ру исцеле́ний подае́т бога́тство,/ покрыва́ет от обстоя́ний того́ хва́лящия./ Тем согла́сно зове́м ему́:// спаса́й вся моли́твами твои́ми, апо́столе.