Типікон

Глава 28. О безчинных воплех

ТранслітераціяЦерковнословʼянськаУкраїнська

О безчинных воплех

Безчинный вопль поющих в церкви, не прияти того к церковному пению. Такоже и прилагаяй к церковному пению, не приятен есть: да извергутся сана своего, и паки в церкви да не поют. Подобает бо пети благочинно, и согласно возсылати Владыце всех и Господу славу, яко едиными усты от сердец своих: преслушающии же сия вечней муце повинни суть, яко не повинуются святых отец преданию и правилом.

Њ безчи1нныхъ в0плехъ

Безчи1нный в0пль пою1щихъ въ цRкви, не пріsти тогw2 къ цRк0вному пёнію. Тaкоже и3 прилагazй къ цRк0вному пёнію, не пріsтенъ є4сть: да и3звeргутсz сaна своегw2, и3 пaки въ цRкви да не пою1тъ. Подобaетъ бо пёти бlгочи1ннw, и3 соглaснw возсылaти вLцэ всёхъ и3 гDу слaву, ћкw є3ди1ными ўсты2 t сердeцъ свои1хъ: преслyшающіи же сі‰ вёчнэй мyцэ пови1нни сyть, ћкw не повинyютсz с™hхъ nтє1цъ предaнію и3 прaвилwмъ.