Преподобний Феодосій Антіохійський p18dpoptk61b8l9rv1oroqi3dpm3

Преподобний Феодосій Антіохійський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 11-й день

Преподобний Феодосій Антіохійський з юних років залишив багатий дім своїх знатних батьків і вступив на тісний і скорботний шлях подвижництва, оселившись у малій келії на березі Ісської затоки, в околицях міста Росс. Своє тіло святий обтяжував поклонами і лежанням на голій землі, носив волосяницю і важкі залізні вериги. Волосся його відросло так, що покривало ноги. Безперервними подвигами посту і молитви він переміг тілесні і духовні пристрасті, приборкував гнівливість, проганяв нечисті помисли; він багато працював, обробляючи город і займаючись плетінням мотузок. На своїй батьківщині преподобний Феодосій заснував монастир (Скупель). Він повчав ченців любові до тілесної праці і до духовних подвигів. Преподобний Феодосій з особливою дбайливістю ставився до мандрівників. Високе життя святого було відоме й далеко за межами монастиря. Його знали і християни, і язичники. Мореплавці в години небезпеки закликали на допомогу Бога “Феодосієва”. Траплялося, що від самого лише імені преподобного Феодосія приборкувалися морські хвилі. Його боялися та шанували розбійники і просили його молитов. Йдучи від людської слави, святий оселився поблизу селища Маратон, заснувавши тут Маратонську кіновію. У ній великий подвижник і закінчив мирно дні свого богоугодного життя († бл. 412).