...

Преподобний Паїсій Святогорець. Слова

ТОМ 1

ТОМ 2

ТОМ 3

ТОМ 4 

ТОМ 5 

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА

Преподобний Паїсій Святогорець (мирське ім’я Арсеній Езнепідіс) народився 25 липня 1924 року (за старим стилем) в поселенні Фараси, в Каппадокїі (Мала Азія). При Обміні населенням немовлям був привезений у Грецію. Його батьки поселилися в невеликому містечку Коніца, де майбутній Старець виріс і здобув початкову освіту.

Уже з дитячих років Арсеній жив як подвижник. Він насолоджувався читанням Житія святих, ретельно, з надзвичайною ревністю і з дивною безкомпромісністю прагнув наслідувати їхні подвиги. Він віддавався безперестанній молитві та одночасно з цим намагався розвинути в собі любов і смиренність. У юнацькому віці майбутній Старець вивчився ремесла теслі, бажаючи й у цьому бути схожим на Христа. Коли в Греції почалася Громадянська війна (1944 -1948)2, Арсеній Езнепідіс був призваний до армії, здобув військову спеціальність радиста і три з половиною роки служив Батьківщині. В армії він продовжував подвижницьке життя, відрізнявся відвагою, здатністю на самопожертву, високою християнською моральністю і різноманітними дарами.

Виконавши свій обов’язок перед Батьківщиною, Арсеній став на шлях чернечого життя того, до якого прагнув ще з дитинства. Ще бувши мирянином, не раз переживав божественний досвід життя во Христі. Але коли він став ченцем, особливе благовоління до нього святих, Пресвятої Богородиці і Самого Господа стало очевидним. Отець Паїсій подвизався на святій Афонській Горі, у монастирі Стоміон в Коніці і на святій Горі Сінай. Він проводив своє життя в безвісності, цілком вручивши себе Богові, Який, Своєю чергою, явив і віддав його людям. Багато, багато людей приходили до Старця і знаходили настанови і розраду, зцілення і спокій своїм вимученим душам. Божественна любов щедро виливалася з освяченої душі Старця, сіяння Божественної благодаті випромінював його преподобницький вигляд. Цілими днями без утоми Старець Паїсій Святогорець забирав у людей їхній біль, випромінюючи навколо себе божественну втіху.

12 липня 1994 року3 після воістину мученицьких страждань, які, за словами самого Старця, дали йому користь більшу, ніж подвижницькі подвиги всього попереднього життя, він cпочив у Господі. Місцем його блаженної кончини став Іоано-Богословський монастир, розташований біля селища Суроти, неподалік від Салонік. Там само, ліворуч за вівтарем монастирського храму преподобного Арсенія Каппадокійского, Старця Паїсія Святогорця поховано.

Благословення його і молитви хай будуть з нами. Амінь. 

 

При публікації книги використано видання: БЛАЖЕННОЇ ПАМ’ЯТІ СТАРЕЦЬ ПАЇСІЙ СВЯТОГОРЕЦЬ. СЛОВА. ТОМ І. З БОЛЕМ ТА ЛЮБОВ’Ю про сучасну людину. – РЕДАКЦІЯ ЖУРНАЛУ “ПРЕМУДРІСТЬ БОЖА СОФІЯ”. СТРИЙ. 2008.