...
  • Житія святих,  Липень

    Священномученики Константин й Ананій пресвітери

    Місяця листопада на 2-й день Отець Костянтин Юрганов і отець Ананій Арістів і в житті, і в святій мученицькій кончині виявилися тісно пов’язані один з одним. Уродженці села Серга Пермського повіту Пермської губернії, вони обидва були висвячені священиками до Хрестовоздвиженської…

  • Житія святих,  Липень

    Преподобний Іоанн багатостраждальний

    Місяця липня на 18-й день Багато скорбот виніс цей преподобний заради цнотливості, присвяченої Небесному Жениху. Все своє житіє сам Багатостраждальний, вже перебуваючи при смерті, повідав з наступних причин. Часто до цього преподобного, який зачинив себе в одному темному місці в…

  • Липень

    Історія Святогірської ікони Божої Матері

    Ось уже більше двох тисячоліть Пресвята Владичиця Богородиця виявляє Свою милість і допомогу грішному роду людському. На Святій Русі, в обраному уділі Пресвятої Діви, прославлене безліч чудотворних ікон Божої Матері, від яких донині подається благодатна допомога всім, хто з вірою…

  • Липень

    Преподобний Іоанн Вишенський. Афонський апостол

    20 липня Священний Синод УПЦ прийняв рішення (журнал №29) про причислення до лику святих відомого афонського подвижника та поборника Православної віри преподобного Іоанна Святогорця (Вишенського). Сьогодні, 29 липня, ми вперше молитовно згадуємо його пам’ять.

  • Липень

    Мчч. Феодора варяга і сина його Іоанна, у Києві

    Святі мученики Феодор Варяг і син його Іоанн жили в Києві у Х столітті, коли варяги, предки нинішніх шведів та норвежців, брали особливо діяльну участь у державному та військовому житті Русі. На варязьку дружину спиралися у своїх починаннях вожді і організатори…

  • Житія святих,  Липень

    Преподобний Антоній Києво-Печерський

    Преподобний Антоній Києво-Печерський народився в 983 році недалеко від Чернігова, в містечку Любечі. З юних років маючи страх Божий, він бажав зодягнутися в чернечий образ. Прийшовши в вік, він вирушив мандрувати і, досягнувши Афона, запалав бажанням наслідувати подвигам його святих…

  • Липень

    Турковицька ікона Пресвятої Богородиці

    У місті Белзі (Польща) в XIV столітті перебувала найбільша святиня – ікона Богоматері, написана, за переказами святим євангелістом Лукою. Польський князь Владислав Огольский, їдучи в місто Ченстохова, забрав її з собою, незважаючи на прохання і обурення православних віруючих.

  • Житія святих,  Липень

    Святитель Фотій, Митрополит Київський і всієї Русі

    Святитель Фотій був греком і походив з морейського міста Монемвасії. Юнаком він вступає у монастир, де проходить послух під керівництвом благочестивого старця Акакія. У 1409 році святитель Фотій, вже у сані митрополита Монемвасійського, прибув до Константинополя, де вирішувалось питання вибору…

  • Житія святих,  Липень

    Оновлення образу Спаса Нерукотворного в Свято-Борисо-Глібському монастирі, с. Водяне

    Історичний переказ про святий Нерукотворний Образ розповідає про те, що в дні міссіанської проповіді Христа, в сирійському місті Едессе правив князь Авгарь, котрого спіткала страшна недуга – проказа. Чутка про дивні чудеса Спасителя поширилася по всій Сирії /Мф. 4:24/, і…

  • Житія святих,  Липень

    Свята Юліанія (Ольшанська)

    На початку XVII ст., коли Києво-Печерським монастирем керував архімандрит Єлисей Плетенецький, копаючи нову могилу біля стіни Головного храму, знайшли домовину. На ній була прибита срібна дощечка з гербом князів Ольшанських і з написом: “Юліанія, княжна Ольшанська, донька князя Григорія Ольшанського,…