...
«Ікони Божої Матері, іменована "Благоуханний Цвіт"» izmailska ikona 2
Житія святих,  Листопад

«Ікони Божої Матері, іменована “Благоуханний Цвіт”»

Місяця листопада на 14-й день

Ікона Божої Матері «Благоуханний Цвіт» або ж «Нев’янучий Цвіт» — написана на Афоні, за іншими джерелами, у Константинополі, приблизно в 16–17 століттях. Основою образу є тексти візантійських акафістів, у яких Діва Марія та Ісус Христос порівнюється з нев’янучими і запашними квітами. На іконі, що належить до типу Одигітрія – Путеводителька, Пресвята Богородиця правицею тримає Ісуса Христа, а в лівій — білу квітку, яка символізує нев’янучий цвіт дівоцтва і непорочності Пречистої Діви, до Якої так і звертається Свята Церква: «Ти є Корінь дівоцтва і Нев’янучий Цвіт чистоти».

Ікони даного типу доволі поширені в українському іконописі, особливо на заході країни. Відома чудотворна ікона «Благоуханний Цвіт» зберігається в м. Ізмаїлі на Одещині. Вона була написана в 19 столітті місцевими мешканцями Георгієм та Марією. Їхні небесні покровителі – святі Марія Магдалина та Георгій Переможець – зображені поруч з Богородицею та Богомладенцем Ісусом. У 1937 році, на знак подяки Богородиці за зцілення їхньої дочки від тяжкої недуги, іконописці подарували образ монастирю святих Костянтина та Єлени. Після закриття обителі у 1962 році святиня перебувала у Преображенському соборі м. Болграда. З 2004 року святиню повернули до Ізмаїльського монастиря. У тому ж році зафіксовано перший випадок мироточіння. 2014 року Священний Синод Української Православної Церкви встановив місцеве шанування на честь Ізмаїльського образу «Благоуханний Цвіт» — 27 листопада.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Неувядаемый Цвет», глас 5

Ра́дуйся, Богоневе́сто, же́зле та́йный,/ Цвет Неувяда́емый процве́тший,/ ра́дуйся, Влады́чице, Е́юже ра́дости наполня́емся // и жизнь насле́дствуем.

Молитва Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Неувядаемый Цвет»

О, Пре­свя­та́я и Пренепоро́чная Ма́­ти Де́­во, на­де́ж­до хри­сти­а́н и при­бе́­жи­ще гре́ш­ным! Защити́ всех в несча́стиях к Те­бе́ при­бе­га́ю­щих, услы́­ши стена́ния на́­ша, приклони́ у́хо Твое́ к моле́нию на́­ше­му. Вла­ды́­чи­це и Ма́­ти Бо́­га на́­ше­го, не пре́­зри тре́бующия Твоея́ по́­мо­щи и не от­ри́­ни нас гре́ш­ных, вразуми́ и нау­чи́ нас, не от­сту­пи́ от нас, ра­бо́в Тво­и́х, за ропта́ние на́­ше. Бу́­ди нам Мать и Покрови́тельница, вруча́ем се­бе́ ми́лостивому По­кро́­ву Тво­ему́. Приведи́ нас, гре́ш­ных, к ти́хой и безмяте́жной жи́з­ни, да опла́чем гре­хи́ на́ши. О, Ма́­ти Ма­ри́е, на́­ша преблага́я и ско́­рая За­сту́п­ни­це, по­кры́й нас Сво­и́м хо­да́­тай­ством, защити́ от вра­го́в ви́­ди­мых и не­ви́­ди­мых, умягчи́ серд­ца́ злых лю­де́й, возстаю́щих на нас. О, Ма́­ти Го́с­по­да Творца́ на́­ше­го! Ты еси́ Ко́рень Де́вст­ва и Неувяда́ющий Цвет чис­то­ты́ и це­ло­му́д­рия, пошли́ по́­мощь нам не­мощ­ны́м и обурева́емым плот­ски́­ми страсть­ми́ и блужда́ющим сердца́ми. Про­све­ти́ на́ши ду­ше́в­ныя о́чи, да ви́­дим пу­ти́ пра́в­ды Бо́­жия. Бла­го­да́­тию Сы́­на Тво­его́ укре­пи́ на́­шу сла́бую во́лю во ис­пол­не́­ние за́­по­ве­дей, да изба́вимся от вся́­кия бе­ды́ и на­па́с­ти и оправда́ны бу́дем Тво­и́м пречу́дным заступле́нием на Стра́шнем Су­де́ Сы́­на Тво­его́, Ему́­же мы воздае́м сла́­ву, честь и поклоне́ние ны́­не и при́с­но, и во ве́­ки ве­ко́в. Ами́нь.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку