-
Ікона Божої Матері іменована “Непорушна Стіна”
Перехідне святкування в Неділю Всіх святих Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці “Нерушима Стіна” виконано в стилі мозаїки на стіні над гірським місцем головного вівтаря київського Софійського собору. Божа Матір зображена на золотому тлі, що стоїть на весь зріст на чотирикутному золотому…
-
Ікона Богородиці іменована “Пом’якшення злих сердець”
Перехідне святкування в неділю Всіх Святих Ікону Божої Матері “Пом’якшення злих сердець” називають ще “Симеонове проречення”. Як оповідає святий євангеліст Лука, праведному старцю Симеону Богоприїмцю “… було передвіщено Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього”…
-
Ікона Божої Матері іменована “Споручниця грішних”
Перехідне святкування в Неділю Всіх святих Ікона Божої Матері “Споручниця грішних” названа так за написом, що зберігся на іконі: “Аз Споручница грешных к Моему Сыну…”. Уперше цей образ прославився чудесами в Миколаївському Одріні чоловічому монастирі Орловської губернії в середині 19-го…
-
Ікона Божої Матері іменована “Нікейська”
Місяця травня на 28-й день Ікона Божої Матері Нікейська прославилася 304 року. Під час облоги Аміром міста Нікеї, що знаходилося в Малій Азії, якийсь Костянтин, побачивши ікону Божої Матері, схопив камінь, кинув в ікону і потім почав топтати ногами. Вночі…
-
Ікона Божої Матері «Непроходимая Врата»
Перехідне святкування у вівторок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці Невідомого авторства Образ зʼявився у період Смутку (1598 – 1613 рр.), коли династія Рюриків закінчила своє існування, а до влади прийшли самозванці, тож серед народу ширилася небезпека, розорення, грабежі і тд. Відомо про перший список…
-
Ікона Божої Матері іменована “Зиновінська”
Перехідне святкування у вівторок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці Написаний в ХVІІ столітті, образ Пресвятої Богородиці «Зіновінська» ще з тих давніх часів прославився зціленням від різних хвороб. Особливо пам’ятним є чудо зцілення отрока Данила, яке відбулося в 1828 році. Вранці на…
-
Ікона Божої Матері іменована “Ржавська (Іржавська)”
Місяця травня на 24-й день Назву «Іржавська» («Іржавецька», «Ржавецька», «Ржавська») ікона одержала від села Іржавець (або Ржавиця в допетровські часи) Ічнянського району Чернігівської області (раніше – Прилуцького повіту Полтавської губернії). Іржавська ікона Пресвятої Богородиці Воно розташоване на відстані 18км. від…
-
Ікона Божої Матері іменована “Рудосільська”
Перехідне святкування в День Святого Духа Перші відомості про цей образ з’явилися в кінці XVIII століття. У центрі села, в розкішному маєтку мешкав граф Станіслав Залесський, поляк за походженням, католик за віросповіданням. Він був багатою людиною, але страждав тяжкою хворобою…
-
Ікона Божої Матері іменована “Тупічевська”
Перехідне святкування в День Святого Духа Тупичевська ікона Божої Матері перебувала в Тупичевському Свято-Духовому монастирі Могильовської губернії, поблизу міста Мстиславля. Іноді ця ікона називалася ще “Семигородньою”. Святкування їй, крім 15-го серпня, відбувається ще в день Зішестя Святого Духа. У 1847…
-
Ікона Божої Матері іменована “Кіпрська”
Перехідне святкування в День Святого Духа Кіпрська ікона Божої Матері з’явилася 392 року на острові Кіпрі на місці, де поховали праведного Лазаря, і її помістили в монастирі Ставруні, влаштованому на місці її чудесного набуття. У IX столітті для ікони було…
-
Володимирська ікона Божої Матері іменована “Оранська”
Місяця травня на 21-й день Оранська Володимирська ікона Божої Матері з’явилася 1634 року за таких обставин: нижньогородський вотчинник Петро Гладков мав глибоке благоговіння перед Володимирською іконою Божої Матері, що перебувала в Московському Успенському соборі. Він попросив священика Успенського собору Кодрата,…
-
Володимирська ікона Божої Матері іменована “Красногірська” або “Чорногірська”
Місяця травня на 21-й день Красногорська (Чорногорська) Володимирська ікона Божої Матері відома з 1603 року. Ігумен Варлаам, який служив у храмі Воскресіння Христового в Кевролі, на річці Пінезі, мав у себе список із Володимирської ікони Божої Матері. У 1603 році…