Преподобний Іустин (Попович), Челійський p1aknme99tusi1o0t1dul13lb1vrn5

Преподобний Іустин (Попович), Челійський

Великий подвижник і духовний письменник, отець Юстин народився в місті Врані в родині священника на свято Благовіщення. Навчався в семінарії св. Сави в Белграді, де в той час викладав майбутній святитель Миколай (Велимирович). Пізніше отець Іустин навчався в Петербурзькій Духовній академії, потім – на теологічному факультеті в Оксфорді. Душа його шукала подвижницького й аскетичного життя. Через деякий час він викладав у семінарії та окормляв численних чад, брав участь у виданні православних газет. І мріяв про Афон… У 1926 році захистив в Афінах докторську дисертацію за темою: “Вчення святого Макарія Єгипетського про таємницю людської особистості і таємницю її пізнання”. З кінця 1930 року потрудився місіонером у прикарпатських містах (Ужгороді, Хусті, Мукачеві та ін.). Був висунутий на відроджену Мукачівську єпископську кафедру, але за смиренням своїм відмовився від неї. З 1932 року отець Іустин – викладач Бітольської семінарії, а через два роки – доцент Теологічного факультету в Белграді. З травня 1948 року до смерті подвизався в монастирі Челіє поблизу Валева, де був духівником; написав багато богословських праць. Преставився до Бога, як і народився, у свято Благовіщення.

Тропарь преподобному Иустину (По́повичу), Челийскому, глас 8

Правосла́вия сла́дость, некта́р прему́дрости, о́тче преподо́бне, излия́л еси́ в сердца́ ве́рных я́ко бога́тство: житие́м свои́м и уче́нием показа́лся еси́ жива́я кни́га Ду́ха, Иусти́не Богому́дре, моли́ Христа́ Бо́га Ло́госа да оло́госит тя почита́ющих.

Кондак преподобному Иустину (По́повичу), Челийскому, глас 4

Я́ко Боже́ственную ле́ствицу обрето́хом Иусти́не преподо́бне, твоя́ Боже́ственная поуче́ния, к небеси́ ны возводя́щия, я́коже учи́л еси́, житие́м вообрази́л еси́. Тем ти зове́м: ра́дуйся, правосла́вный филосо́фе И́стины.