Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Софонії

← попередній розділ
Розділ 3
1: Горе місту нечистому й осквер­неному, пригноблювачу!
2: Не слу­хає голосу, не приймає настановлення, на Господа не уповає, до Бога свого не наближається.
3: Князі його посеред нього— леви, що рикають, судді його— вечірні вовки, які не залишають до ранку жодної кістки.
4: Пророки його— люди легковаж­ні, віроломні; священики його осквер­нюють святиню, зневажають закон.
5: Господь праведний посеред нього, не робить неправди, щоранку являє суд Свій незмінно; але беззаконник не знає сорому.
6: Я знищив народи, зруйнував твердині їх; порожніми зробив вулиці їх, так що ніхто вже не ходить по них; зруйновані міста їх: немає жодної людини, немає жи­телів.
7: Я говорив: «бійся тільки Ме­не, приймай настановлення!» і не буде знищене житло його, і не спіткає його зло, яке Я визначив йому; а вони старанно намагалися псувати всі свої дії.
8: Отже, чекайте на Мене,— говорить Господь,— до того дня, коли Я повстану для спустошення, бо Мною визначено зібрати народи, скликати царства, щоб вилити на них обурення Моє, всю лють гніву Мого; бо вогнем ревности Моєї пожерта буде вся земля.
9: Тоді знову Я дам народам уста чисті, щоб усі закликали ім’я Господа і служили Йому однодушно.
10: Із зарічних країн Ефіопії поклонники Мої, діти розсіяних Мо­їх, принесуть Мені дари.
11: У той день ти не будеш осоромлювати себе всякими вчинками твоїми, якими ти грішив проти Мене, бо тоді Я видалю із середовища твого тих, що мар­нославляться твоєю знатністю, і не будеш більше звеличуватися на святій горі Моїй.
12: Але залишу серед тебе народ смиренний і простий, і вони будуть уповати на ім’я Господ­нє.
13: Залишки Ізраїля не будуть чи­нити неправди, не стануть говорити­ лжу, і не знайдеться у вустах їх язика підступного, бо самі будуть пастися і спочивати, і ніхто не потривожить їх.
14: Веселися, дочко Сиону! торжествуй, Ізраїлю! веселися і радуйся від усього серця, дочко Єрусалима!
15: Скасував Господь вирок над тобою, прогнав ворога твого! Гос­подь, цар Ізраїлів, посеред тебе: вже більше не побачиш зла.
16: У той день скажуть Єрусалиму: «не бійся», і Си­ону: «нехай не слабнуть руки твої!»
17: Господь Бог твій посеред те­бе, Він сильний спасти тебе; звеселиться за тебе радістю, буде милостивий з любови Своєї, буде тор­жествувати за тебе з радістю.
18: Тих, що сумують за урочистими святами, Я зберу: твої вони, на них тяжіє ганьба.
19: Ось, Я стисну всіх гнобителів твоїх у той час і спасу кульгаве, і зберу розсіяне, і приведу їх у пошану й іменитість на всій цій землі ганьби їх.
20: У той час приведу вас і тоді ж зберу вас, бо зроблю вас іменитими і почесними між усіма народами землі, коли поверну полон ваш перед очима вашими,— говорить Господь.
← попередній розділ