Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Малахії

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 2
1: Отже, для вас, священики, ця заповідь:
2: якщо ви не послухаєтеся і якщо не приймете до серця, щоб воздавати славу імені Моєму,— говорить Господь Саваоф,— то Я пошлю на вас прокляття і прокляну ваші благословення, і вже проклинаю, тому що ви не хочете прикласти до того серця.
3: Ось, Я відніму у вас плече, і нечистоти розкидаю на обличчя ваші, нечистоти святкових жертв ваших, і викинуть вас разом з ними.
4: І ви узнаєте, що Я дав цю заповідь для збереження завіту Мого з Левієм,— говорить Господь Саваоф.
5: Завіт Мій з ним був завіт життя і миру, і Я дав його йому для страху, і він боявся Мене і благоговів перед ім’ям Моїм.
6: Закон істини був на вустах його, і неправди не було на язиці його; у мирі і правді він ходив зі Мною і багатьох відвернув від гріха.
7: Бо вуста священика повинні зберігати відання, і закону шукають з уст його, тому що він віс­ник Господа Саваофа.
8: Але ви ухилилися з путі цього, для багатьох послужили спокусою у законі, зруйнували завіт Левія,— говорить Господь Саваоф.
9: За те і Я зроблю вас зневаженими і приниженими перед усім народом, оскільки ви не дотри­муєтеся шляхів Моїх, лицедієте у ділах закону.
10: Чи не один у всіх нас Отець? Чи не один Бог створив нас? Чому ж ми віроломно чинимо одне проти одного, порушуючи тим завіт батьків наших?
11: Віроломно чинить Іуда, і мерзота звершується в Ізраїлі­ і в Єрусалимі; бо принизив Іуда святиню Господню, яку любив, одружив­ся з дочкою чужого бога.
12: У того, хто робить це, знищить Господь із наметів Якова того, який пильнує на варті і який відповідає, і який приносить жертву Господу Саваофу.
13: І ось ще що ви робите: ви примушуєте обливати сльозами жертовник Господа з риданням і воланням, так що Він уже не споглядає більше на приношення і не приймає очищуваль­ної жертви з рук ваших.
14: Ви ска­же­те: «за що?» За те, що Господь був свід­­ком між тобою і дружиною юнос­ти твоєї, проти якої ти чинив віроломно, тим часом як вона подруга твоя і законна дружина твоя.
15: Але чи не зробив того самого один, і в ньому перебував чудовий дух? що ж зробив цей один? він бажав одержати від Бога потомство. Отже, бережіть дух ваш, і ніхто не чини віроломно проти дружини юности своєї.
16: Якщо ти ненавидиш її, відпусти,— говорить Господь Бог Ізраїлів; образа покриє одяг його,— говорить Господь Саваоф; тому пильнуйте за духом вашим і не чиніть віроломно.
17: Ви прогнівляєте Господа словами вашими і говорите: «чим прогнівляє­мо ми Його?» Тим, що говорите: «вся­кий, хто робить зло, хороший перед очима Господа, і до таких Він благоволить», або: «де Бог правосуддя?»
← попередній розділнаступний розділ →