Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга пророка Йоіла

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 2
1: Сурміть трубою на Сионі і бийте тривогу на святій горі Моїй; нехай тремтять усі жителі землі, бо настає день Господній, бо він близько—
2: день темряви і мороку, день хмарний і туманний: як ранкова зоря поширюється по горах народ численний і сильний, якого не бувало від віку і після того не буде у роди родів.
3: Перед ним пожирає вогонь, а за ним палить полум’я; перед ним земля, як сад Едемський, а позаду нього буде спустошений степ, і нікому не буде порятунку від нього.
4: Вигляд його як вигляд коней, і скачуть вони, як вершники;
5: скачуть по вершинах гір ніби зі стуком колісниць, ніби з тріском вогненного полум’я, яке пожирає солому, як сильний народ, вишикуваний до битви.
6: Побачивши його, затремтять народи, у всіх лиця збліднуть.
7: Як борці біжать вони і як хоробрі воїни залазять на стіну, і кожен іде своєю дорогою, і не збивається зі шляхів своїх.
8: Не давлять одне одного, кожен іде своєю стежкою, і падають на списи, але залишаються неушкодженими.
9: Бігають по місту, піднімаються на стіни, залазять на доми, входять у вікна, як злодії.
10: Перед ними потрясеться земля, похитнеться небо; сонце і місяць потьмаряться, і зірки втратять своє світло.
11: І Господь дасть глас Свій перед воїнством Своїм, бо дуже численне полчище Його і могутній виконавець слова Його; бо великий день Господній і дуже страшний, і хто витримає його?
12: Але і нині ще говорить Господь: наверніться до Мене всім серцем своїм у посту, плачу і риданні.
13: Роздирайте серця ваші, а не одяг ваш, і наверніться до Господа Бога вашого; бо Він благий і милосердий, довготерпеливий і многомилостивий і жалкує про біди.
14: Хто знає, чи не змилостивиться Він, і чи не залишить благословення, хлібного приношення й узливання Господу Богу вашому?
15: Засурміть трубою на Сионі, призначте піст і оголосіть урочисте зібрання.
16: Зберіть народ, скличте зібрання, запросіть старців, зберіть отроків і немовлят; нехай вийде наречений з палацу свого і наречена зі своєї світлиці.
17: Між притвором і жертовником нехай плачуть священики, служителі Господні, і говорять: «пощади, Господи, народ Твій, не віддай спадщини Твоєї на наругу, щоб не знущалися з нього народи; для чого будуть говорити між народами: де Бог їхній?»
18: І тоді возревнує Господь за землю Свою, і пощадить народ Свій.
19: І відповість Господь, і скаже народу Своєму: ось, Я пошлю вам хліб і вино і єлей, і будете насичуватися ними, і більше не віддам вас на наругу народам.
20: І того, хто прийшов з півночі, віддалю від вас, і вижену в землю безводну і порожню, переднє полчище його— у море східне, а заднє— у море західне, і піде від нього сморід, і підніметься від нього смердота, оскільки він багато наробив зла.
21: Не бійся, земле: радуйся і веселися, бо Господь великий, щоб зробити це.
22: Не бійтеся, тварини, бо пасовища пустелі виростять траву, дерево принесе плід свій, смоковниця і виноградна лоза покажуть свою силу.
23: І ви, діти Сиону, радійте і веселіться у Господі Бозі вашому; бо Він дасть вам дощ за мірою і буде посилати вам дощ, дощ ранній і пізній, як раніше.
24: І наповняться токи хлібом, і переповняться підточилля виноградним соком і єлеєм.
25: І воздам вам за ті роки, коли пожирали сарана, черва, жуки і гусінь велике військо Моє, яке послав Я на вас.
26: І до ситости будете їсти і насичуватися і славити ім’я Господа Бога вашого, Який дивне вчинив з вами, і не осоромиться народ Мій повіки.
27: І пізнаєте, що Я посеред Ізраїля, і Я— Господь Бог ваш, і немає іншого, і Мій народ не осоромиться повіки.
28: І буде після того, виллю від Духа Мого на всяку плоть, і будуть пророкувати сини ваші і дочки ваші; старцям вашим будуть снитися сни, і юнаки ваші будуть бачити видіння.
29: І також на рабів і на рабинь у ті дні виллю від Духа Мого.
30: І покажу знамення на небі і на землі: кров і вогонь і стовпи диму.
31: Сонце перетвориться на темряву і місяць— на кров, перш ніж настане день Господній, великий і страшний.
32: І буде: всякий, хто прикличе ім’я Господнє, спасеться; бо на горі Сионі й у Єрусалимі буде спасіння, як сказав Господь, і в інших, яких прикличе Господь.
← попередній розділнаступний розділ →