Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Книга Есфір

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: Після цього звеличив цар Артаксеркс Амана, сина Амадафа, вугеянина, і підніс його, і поставив сідалище його вище за усіх князів, які були у нього;
2: і усі службовці при царі, які булибіля царських воріт, кланялися і падали ниць перед Аманом, бо так наказав цар. А Мардохей не кланявся і не падав ниць.
3: І гово­рили службовці царя, які біля царсь­ких воріт, Мардохею: навіщо ти ­пе­­реступаєш повеління царське?
4: І оскільки вони говорили йому що­дня, а він не слухав їх, то вони донесли Аману, щоб подивитися, чи устоїть у слові своємуМардохей, бо він повідомив їх, що він юдеянин.
5: І коли побачив Аман, що Мардохей не кланяється і не падає ниць перед ним, то сповнився гніву Аман.
6: І здалося йому незначним накласти руку тільки на одного Мардохея; але оскільки сказали йому, з якого народу Мардохей, то задумав Аман знищити всіх юдеїв, які булив усьому царстві Артаксеркса, якнарод Мардохеїв.
7: [І зробив раду] у перший місяць, який є місяць Нисан, у дванадцятий рік царя Артаксеркса, і кидали пур, тобто жереб, перед лицем Амана з дня у день і з місяця у мі­сяць, [щоб в один день погубити народ Мардохеїв, і упав жереб] на дванадцятий місяць, тобто на місяць Адар.
8: І сказав Аман царю Артаксерксу: є один народ, розкиданий і розсіяний між народами по всіх областях царства твого; і закони їх відмінні від законівусіх народів, і законів царя вони не виконують; і царю не слід такзалишати їх.
9: Якщо царю благоугодно, то нехай буде приписано знищити їх, і десять тисяч талантів срібла я відважу на руки приставників, щоб внести у скарбницю царську.
10: Тоді зняв цар перстень свій з руки своєї і віддав його Аману, синові Амадафа, вугеянину, щоб скріпити указ проти юдеїв.
11: І сказав­ цар Аману: віддаю тобі цесрібло і народ; зроби з ним, як тобі завгодно.
12: І покликані були писарі царські у перший місяць, у тринадцятий день його, і написано було, як наказав Аман, до сатрапів царських і до начальників над кожною областю [від області Індійської до Ефіопії, над ста двадцятьма сімома областями], і до князів кожного народу, у кожну область письменами її і до кожного народу його мовою: усебуло написа­но від імені царя Артаксеркса і скріп­лено царським перснем.
13: І послані були листи через гінців в усі області­ царя, щоб убити, погубити і знищити всіх юдеїв, малих і старих, ді­тей і жінок в один день, у тринадцятий день дванадцятого місяця, тобто місяця Адара, і майно їхнє розграбувати. [Ось список з цього листа: великий цар Артаксеркс начальникам від Індії до Ефіопії над ста двадцять­ма сімома областями і підлеглим їм намісникам. Царюючи над багатьма народами і володіючи всією вселенною, я хотів, не підносячись гор­дістю влади, але керуючи завжди лагідно і тихо, зробити життя підданих постійно спокійним і, дотримуючи царство своє мирним і легко­прохідним до країв його, відновити бажаний для усіх людей мир. Коли ж я запитав радників, яким би способом привести це до виконання, то відомий у нас своєю мудрістю і який користуєтьсянезмінним благоволінням, і довів тверду вірність і отримав другу шану після царя, Аман по­яснив нам, що серед усіх племен вселенної замішався один ворожий народ, за законами своїмипротивний усякому народу, який постійно зне­ва­жає царські повеління, щоб не благовлаштовувалося бездоганно зді­й­с­ню­ване нами соуправління. Отже, дізнавшись, що один тільки цей народ завжди противиться усякій людині, веде спосіб життя, чужий законам, і, противлячись нашим діям, звершує найбільші злодіяння, щоб царство нашене досягло добробуту, ми повеліли зазначених вам у грамо­тах Амана, поставленого над справами і другого батька нашого, усіх із дружинами і дітьми цілком знищити ворожими мечами, без усякого­ жалю і пощади, у тринадцятий день дванадцятого місяця Адара цього року, щоб ці і раніше і тепер ворожі люди, будучи в один день насильно скинуті у пекло, не перешкоджали нам у майбутній час провадити життя мирне і спокійне до кінця.]
14: Список з указу послати в кожну область якзакон, що оголошується для всіх на­родів, щоб вони були готові до того дня.
15: Гінці вирушили швидко з цар­ським повелінням. Оголошений був указ і в Сузах, престольному міс­ті; і цар і Аман сиділи і пили, а міс­то Сузи булоу сум’ятті.
← попередній розділнаступний розділ →