Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Одкровення Апостола Іоанна Богослова (Апокаліпсис)

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 2
1: Ангелові Єфеської церкви напиши: так говорить Той, Хто держить сім зірок у десниці Своїй, ходить посеред семи золотих світильників:
2: знаю діла твої, і труд твій, і терпіння твоє, і те, що ти не можеш зносити розпутних, і випробував тих, котрі називають себе апостолами, а вони не такі, і знайшов, що вони лжеці;
3: ти багато зазнав і маєш терпіння, і для імені Мого трудився і не знемагав.
4: Та маю проти тебе те, що ти залишив першу любов твою.
5: Отож згадай, звідки ти впав, і покайся, і твори перші діла; а якщо не так, скоро прийду до тебе, і зрушу світильник твій з місця його, якщо не покаєшся.
6: Але, те в тебе добре, що ти ненавидиш діла николаїтів, які і Я ненавиджу.
7: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам: перемагаючому дам вкушати від дерева життя, котре посеред раю Божого.
8: І Ангелу Смірнської церкви напиши: так говорить Перший і Останній, Котрий був мертвий і ось живий:
9: знаю твої діла, і скорботу, і вбогість (а втім ти багатий) і лихослів'я від тих, котрі кажуть про себе, що вони іудеї, а вони не такі, але зборище сатанинське.
10: Не бійся нічого, що тобі треба буде витерпіти. Ось, диявол буде кидати вас у темницю, щоб випробувати вас, і будете мати скорботу десять днів. Будь вірний до смерті, і дам тобі вінець життя.
11: Хто має вухо (чути), хай чує, що Дух говорить церквам: перемагаючий не зазнає шкоди від другої смерті.
12: І Ангелу Пергамської церкви напиши: так говорить Той, Хто має гострий з обох боків меч:
13: знаю твої діла, і що ти живеш там, де престол сатани, і що зберігаєш ім'я Моє, і не зрікся віри Моєї навіть у ті дні, коли у вас, де живе сатана, був убитий вірний свідок Мій Антипа.
14: Але маю трохи проти тебе, тому що є в тебе там ті, які держаться вчення Валаама, котрий навчив Валака спокусити синів Ізраїлевих, щоб вони їли ідоложертовне і перелюби чинили.
15: Так і в тебе є ті, які держаться вчення николаїтів, котре Я ненавиджу.
16: Покайся, а якщо не так, незабаром прийду до тебе і воюватиму з ними мечем уст Моїх.
17: Хто має вухо (чути), хай чує, що Дух говорить церквам: перемагаючому дам вкушати сокровенну манну, і дам йому білий камінь і на камені написане нове ім'я, котрого ніхто не знає, крім того, хто одержує.
18: І Ангелу Фіатирськоі церкви напиши: так говорить Син Божий, у Котрого очі, наче полум'я вогняне, і ноги подібні до халколівану:
19: знаю твої діла і любов, і служіння, і віру, і терпіння твоє, і те, що останні діла твої більші, ніж перші.
20: Та маю трохи проти тебе, тому що ти попускаєш жінці Ієзавелі, яка називає себе пророчицею, вчити і вводити в заблудження рабів Моїх, любодіяти і їсти ідоложертовне.
21: Я дав їй час покаятись у перелюбстві її, але вона не покаялась.
22: Ось, Я кидаю її на одр і любодіючих з нею у велику скорботу, якщо не покаються у ділах своїх.
23: І дітей її покараю смертю, і зрозуміють всі церкви, що Я є Той, Хто випробовує серця і утроби і віддам кожному з вас за ділами вашими.
24: Вам же та іншим, котрі є у Фіатирі, які не додержуються цього вчення, і котрі не знають так званих глибин сатанинських, кажу, що не накладу на вас іншого тягара;
25: тільки те, що маєте, держіть, доки прийду.
26: Хто перемагає і додержується діл Моїх до кінця, тому дам владу над язичниками,
27: і буде пасти їх жезлом залізним; як посуд глиняний, вони розіб’ються, як і Я одержав владу від Отця Мого;
28: і дам йому зірку досвітню.
29: Хто має вухо (чути) хай чує, що Дух говорить церквам.
← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 3
1: І Ангелу Сардійської церкви напиши: так говорить Той, Хто має сім духів Божих і сім зірок: знаю твої діла; ти носиш ім'я, ніби живий, але ти мертвий.
2: Пильнуй і зміцнюй інше, близьке до смерті, бо Я не знаходжу, щоб діла твої були досконалі перед Богом Моїм.
3: Згадай, що ти прийняв і чув, і зберігай та покайся. Якщо ж не будеш пильнувати, то Я надійду на тебе, як злодій, і ти не дізнаєшся, якої години надійду на тебе.
4: А втім у тебе в Сардах є кілька чоловіків, які не осквернили одягу свого, і будуть ходити зі Мною у білому одязі, бо вони достойні.
5: Перемагаючий одягнеться у білий одяг; і не згладжу імені його з книги життя, і визнаю ім'я його перед Отцем Моїм і перед Ангелами Його.
6: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
7: І Ангелу Філадельфійської церкви напиши: так говорить Святий, Істинний, Який має ключ Давидів, Який відчиняє – і ніхто не зачинить, зачиняє – і ніхто не відчинить:
8: знаю твої діла; ось, Я відчинив перед тобою двері, і ніхто не може зачинити їх; ти не багато маєш сили, і зберіг слово Моє, і не зрікся імені Мого.
9: Ось, Я зроблю, що із сатанинського зборища, з тих, котрі кажуть про себе, що вони іудеї, але не є такі, а обманюють,– ось, Я зроблю те, що вони прийдуть і поклоняться перед ногами твоїми, і зрозуміють, що Я полюбив тебе.
10: І як ти зберіг слово терпіння Мого, то і Я збережу тебе від години спокуси, котра прийде на весь світ, щоб випробувати тих, хто живе на землі.
11: Ось, прийду скоро; тримай, що маєш, щоб ніхто не вихопив вінця твого.
12: Переможця зроблю стовпом у храмі Бога Мого, і він уже не вийде геть; і напишу на ньому ім'я Бога Мого і ім'я міста Бога Мого, нового Ієрусалима, що сходить з неба від Бога Мого, і ім'я Моє нове.
13: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
14: І Ангелові Лаодікійської церкви напиши: так говорить Амінь, свідок вірний і істинний, початок створіння Божого:
15: знаю твої діла, ти ні холодний, ні гарячий; о, якби ти був холодний, або гарячий!
16: Але, як ти теплий, а не гарячий і не холодний, то викину тебе з уст Моїх.
17: Бо ти кажеш: «я багатий, розбагатів і ні в чому не маю потреби»; а не знаєш, що ти нещасний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий.
18: Раджу тобі купити в Мене золото, вогнем очищене, щоб тобі збагатитися, і білий одяг, щоб одягтися, і щоб не видно було сорому наготи твоєї, і маззю для очей помаж очі твої, щоб бачити.
19: Кого Я люблю, тих викриваю і караю. Отож будь ревним і покайся.
20: Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною.
21: Переможцеві дам сісти зі Мною на престолі Моїм, як і Я переміг і сів з Отцем Моїм на престолі Його.
22: Хто має вухо, хай чує, що Дух говорить церквам.
← попередній розділнаступний розділ →