Святе Письмо

Одкровення Апостола Іоанна Богослова (Апокаліпсис)

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 21
1: І побачив я нове небо і нову землю, бо перше небо і перша земля минули, і моря вже нема.
2: І я, Іоанн, побачив святе місто Ієрусалим, нове, що сходило від Бога з неба, приготоване, як наречена, прикрашена для чоловіка свого.
3: І почув я гучний голос з неба, який говорив: ось, скінія Бога з людьми, і Він буде жити з ними; вони будуть Його народом, і Сам Бог з ними буде Богом їхнім.
4: І витре Бог усяку сльозу з очей їхніх, і смерті вже не буде, ні плачу, ні крику, ні болю вже не буде, бо попереднє минуло.
5: І сказав Сидячий на престолі: ось, творю все нове. І каже мені: напиши; бо слова ці істинні і вірні.
6: І сказав мені: звершилось! Я є Альфа і Омега, початок і кінець, спраглому Я дам від джерела води живої даром.
7: Переможець успадкує все, і буду йому Богом, і він буде Мені сином.
8: Боязливих же і невірних, мерзотних і убивців, та любодіїв і чародіїв, і ідолослужителів і всіх лжеців – доля в озері, що горить вогнем і сіркою. Це смерть друга.
9: І прийшов до мене один з семи Ангелів, у котрих було сім чаш, наповнених сімома останніми покараннями, і сказав мені: піди, я покажу тобі жону, наречену Агнця.
10: І возніс мене в дусі на велику й високу гору, і показав мені велике місто, святий Ієрусалим, який сходив з неба від Бога.
11: Він має славу Божу. Світило його подібне до коштовного каменя, ніби каменя яспису кристаловидного.
12: Він має велику і високу стіну, має дванадцять брам і на них дванадцять Ангелів; на брамах написані імена дванадцяти колін синів Ізраїлевих:
13: зі сходу три брами, з півночі три брами, з півдня три брами, з заходу три брами.
14: Стіна міста має дванадцять підвалин, і на них імена дванадцяти Апостолів Агнця.
15: Той, що говорив зі мною, мав золоту тростину, для вимірювання міста, і брам його, і стіни його.
16: Місто розташоване чотирикутником, і довжина його така ж, як і ширина. І виміряв він місто тростиною на дванадцять тисяч стадій; довжина і ширина і висота його рівні.
17: І стіну його виміряв на сто сорок чотири лікті міри людської, яка міра і Ангела.
18: Стіна його побудована з яспису, а місто було – чисте золото, подібне до прозорого скла.
19: Підвалини стіни міста прикрашені всяким коштовним камінням: підвалина перша яспис, друга сапфір, третя халкидон, четверта смарагд,
20: п'ята сардонікс, шоста сердолік, сьома хризоліт, восьма берил, дев'ята топаз, десята хризопрас, одинадцята гіацинт, дванадцята аметист.
21: А дванадцять брам – дванадцять перлин: кожна брама була з однієї перлини. Вулиця міста – чисте золото, як прозоре скло.
22: Храму ж я не бачив у ньому, бо Господь Бог Вседержитель – храм його, і Агнець.
23: І місто не має потреби ні в сонці, ні у місяці для освітлення свого, бо слава Божа освітила його, і світильник його – Агнець.
24: Спасенні народи будуть ходити у світлі його, і царі земні принесуть до нього славу і честь свою.
25: Брами його не будуть зачинятися вдень; а ночі там не буде.
26: І принесуть до нього славу і честь народів.
27: І не ввійде до нього ніщо нечисте, і ніхто, відданий мерзоті і неправді, а тільки ті, котрі записані у Агнця в книзі життя.
← попередній розділнаступний розділ →