...

Святе Письмо

Друге послання Петра

← попередній розділ
Розділ 3
1: Це вже друге послання пишу вам, улюблені; в них нагадуванням збуджую ваше чисте розуміння,
2: щоб ви пам'ятали слова, раніше сказані святими пророками, і заповідь Господа і Спасителя, передану Апостолами вашими.
3: Насамперед знайте, що в останні дні прийдуть зухвалі хулителі, які чинитимуть за своїми похотями,
4: і казатимуть: де обітниця пришестя Його? Бо з того часу, як почали вмирати батьки, від початку творіння, все залишається так само.
5: Ті, котрі так думають, не знають, що небеса і земля споконвіку створені були словом Божим з води і водою;
6: тому тодішній світ загинув, затоплений водою.
7: А нинішні небеса і земля, які утримуються тим же Словом, зберігаються вогню на день суду і погибелі нечестивих людей.
8: Одне те не повинно бути приховане від вас, улюблені, що у Господа один день, як тисяча років, і тисяча років, як один день (Пс. 89,5).
9: Не бариться Господь з виконанням обітниці, як деякі вважають те повільністю; але довготерпить нас, не бажаючи, щоб хто загинув, а щоб усі прийшли до покаяння.
10: Прийде ж день Господній, як тать уночі, і тоді небеса з шумом перейдуть, а стихії, розпалившись, зруйнуються, земля і всі діла на ній згорять.
11: Якщо так усе це зруйнується, то якими слід бути у святому житті і благочесті вам,
12: котрі чекають і бажають пришестя дня Божого, коли палаючі небеса зруйнуються і розпалені стихії розтопляться?
13: А втім, за Його обітницею, ми чекаємо нового неба і нової землі, на яких живе правда.
14: Отже, улюблені, чекаючи цього, постарайтесь стати перед Ним неоскверненими і непорочними в мирі;
15: і довготерпіння Господа нашого вважайте спасінням, як улюблений брат наш Павел, за даною йому премудрістю, написав вам,
16: як він говорить про це і в усіх своїх посланнях, у яких є дещо малозрозуміле, так що неуки та неутверджені перекручують, як і інші Писання, на свою власну погибель.
17: Отож ви, улюблені, будучи попередженими про це, бережіться, щоб не спокуситися вам оманою беззаконників і не відпасти від свого утвердження,
18: але зростайте в благодаті і пізнанні Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа. Йому слава і нині і в день вічний. Амінь.
← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 2
1: Були і лжепророки серед людей, як і у вас будуть лжевчителі, які внесуть згубні єресі і, відрікаючись від Господа, Котрий відкупив їх, накличуть самі на себе скору погибель.
2: І багато наслідують їхню розпусту, і через них дорога істини буде в ганьбі.
3: І через користолюбство будуть ловити вас облесливими словами; суд їм давно готовий і загибель їхня не дрімає.
4: Бо якщо Бог не помилував ангелів, які согрішили, а, зв'язавши путами пекельної темряви, віддав зберігати їх на суд для покарання;
5: і якщо не пощадив першого світу, а у восьми душах зберіг родину Ноя, проповідника правди, коли навів потоп на світ нечестивих;
6: і якщо міста Содом та Гоморру, засудивши на знищення, спопелив, показавши приклад майбутнім нечестивцям,
7: а праведного Лота, втомленого життям серед людей шаленої розпусти, визволив
8: (бо цей праведник, живучи серед них, бачив і чув беззаконні діла їхні і тим щодня мучив свою праведну душу), –
9: то, звичайно, знає Господь, як визволяти благочестивих від спокуси, а беззаконників тримати на день суду, для покарання,
10: а найпаче тих, котрі йдуть услід за скверними похотями плоті, зневажають начальства, зухвалі, свавільні і не бояться злословити вищих,
11: тоді як і Ангели, перевершуючи їх міццю і силою, не промовляють на них перед Господом докірливого суду.
12: Вони, як безсловесні тварини, водимі природою, народжені на уловлення та знищення, лихословлячи те, чого не розуміють, в розтлінні своєму знищаться,
13: вони одержать відплату за беззаконня, бо вони вважають насолодою повсякденну розкіш; сквернителі та соромітники, вони насолоджуються обманами своїми, бенкетуючи з вами;
14: очі у них сповнені блудодіяння і безперестанного гріха, вони зваблюють душі неутверджені; серце їхнє привчене до користолюбства; це – сини прокляття.
15: Залишивши прямий шлях, вони заблудилися, йдучи слідами Валаама, сина Восорового, який полюбив мзду неправедну,
16: але був викритий у своєму беззаконні: безсловесна ослиця, промовивши людським голосом, зупинила безумство пророка (Чиc. 22, 23–24).
17: Це безводні джерела, імла та хмари, що їх жене вітер: для них приготований морок вічної темряви.
18: Бо, висловлюючи надуте пустослів'я, вони ловлять у плотські похоті і розпусту тих, які ледве відстали від перебуваючих в омані.
19: Обіцяють їм волю, будучи самі рабами тління; бо хто ким переможений, той тому і раб.
20: Бо якщо, позбавившись скверн світу через пізнання Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа, вони знов заплутуються в них і перемагаються ними, то останнє буває для них гірше за перше.
21: Краще б їм не пізнати дороги правди, ніж, пізнавши, повернутися назад від переданої їм святої заповіді.
22: Але з ними стається за правдивим прислів'ям: пес повертається до своєї блювотини, і: вимита свиня йде валятися в багно (Притч. 26,11).
← попередній розділнаступний розділ →