Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Друга книга Параліпоменон

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 8
1: Після закінчення двадцяти ро­­ків, у які Соломон будував дім Господній і свій дім,
2: Соломон відбудував і міста, які дав Соломону Хирам, і оселив у них синів Ізраїлевих.
3: І пішов Соломон на Емаф-Сува і взяв його.
4: І побудував він Фадмор у пустелі, і всі міста для запасів, які заснував у Емафі.
5: Він оббудував Вефорон верхній і Вефорон нижній, міста укріплені, зі стінами, воротами і запорами,
6: і Ваалаф і всі міста для запасів, які були у Соломона, і всі міста для колісниць, і міста для кінноти, і все, що хотів Соломон побудувати в Єрусалимі і на Ливані й у всій землі володіння свого.
7: Весь народ, який залишився від хеттеїв, і аморреїв, і ферезеїв, і евеїв­ і ієвусеїв, які були не із синів Ізра­ї­ле­вих,—
8: дітей їхніх, що залишили­ся­­­­ після них на землі, яких не зни­щи­ли сини Ізраїлеві,— зробив Соломон оброчними до цього дня.
9: Синів же Ізраїлевих не робив Соломон робітниками у справах своїх, але вони були воїнами, і начальниками охоронців його, і вождями колісниць його і вершників його.
10: І було головних приставників у царя Соломона, які керували народом, двісті п’ятдесят.
11: А дочку фараонову перевів Соломон з міста Давидового в дім, який побудував для неї, тому що, говорив він, не повинна жити жінка у мене в домі Давида, царя Ізраїлевого, бо святий він, тому що ввійшов у нього ковчег Господній.
12: Тоді став приносити Соломон все­палення Господу на жертовнику Гос­подньому, який він спорудив перед притвором,
13: щоб за уставом кож­ного дня приносити всепалення, за заповіддю Мойсея, у суботи, і в ново­місяччя, й у свята тричі на рік: у свя­то опрісноків, і у свято седмиць, у свя­­то кущів.
14: І встановив він, за роз­порядженням Давида, батька свого, черги священиків за службою їх і левитів за сторо́жами їх, щоб вони славословили і служили при священиках за уставом кожного дня, і воротарів за чергами їхніми, до кожних воріт, тому що такий був заповіт Давида, чоловіка Божого.
15: І не відступали від повелінь царя про священиків і левитів ні в чому, ні стосовно скарбів.
16: Так влаштована була вся справа Соломонова від дня заснування дому Господнього до остаточного закінчення його— дому Господнього.
17: Тоді пішов Соломон в Еціон-Гавер і в Елаф, що на березі моря, у землі Ідумейській.
18: І надіслав йому Хирам через слуг своїх кораблі і рабів, які знають море, і вирушили вони зі слугами Соломоновими в Офир, і здобули звідти чотириста п’ятдесят талантів золота, і привезли цареві Соломону.
← попередній розділнаступний розділ →