Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Перша книга Царств

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 16
1: І сказав Господь Самуїлу: доки будеш ти засмучуватися про Саула, якого Я відкинув, щоб він не був царем над Ізраїлем? Наповни ріг твій єлеєм і піди; Я пошлю тебе до Ієссея вифлеємлянина, тому що між синами його Я побачив Собі царя.
2: І сказав Самуїл: як я піду? Саул почує й уб’є мене. Господь сказав: візьми в руку твою телицю зі стада і скажи: «я прийшов для жертвоприношення Господу»;
3: і запроси Ієссея [і синів його] до жертви; Я вкажу­ тобі, що робити тобі, і ти помажеш Мені того, про кого Я скажу тобі.
4: І зробив Самуїл так, як сказав йому Господь. Коли прийшов він у Вифле­єм, то старійшини міста з тремтінням­ вийшли назустріч йому і сказали: чи мирний прихід твій?
5: І відповів він: мирний, для жертвоприношення Гос­поду прийшов я; освятіться і йдіть зі мною до жертвоприношення. І ос­вятив Ієссея і синів його і запросив їх до жертви.
6: І коли вони прийшли, він, побачивши Елиава, сказав: мабуть, цей перед Господом помазаник Його!
7: Але Господь сказав Самуїлу: не дивися на лице його і на висоту зросту його; Я відкинув його; Я дивлюся не так, як дивиться людина; бо людина дивиться на лице, а Господь дивиться на серце.
8: І покликав Ієссей Аминадава і підвів його до Самуїла, і сказав Самуїл: і цього не обрав Господь.
9: І підвів Ієссей Самму, і сказав Самуїл: і цього не обрав Господь.
10: Так підводив Ієссей до Самуїла сім синів своїх, але Самуїл сказав Ієссею: ніко­го з цих не обрав Господь.
11: І сказав­ Самуїл Ієссею: чи всі діти тут? І відповів Ієссей: є ще менший; він пасе овець. І сказав Самуїл Ієссею: пошли і візьми його, бо ми не сядемо обідати, доки не прийде він сюди.
12: І послав Ієссей і привели його. Він був білявий, із красивими очима і приємним лицем. І сказав Господь: встань, помаж його, бо це він.
13: І взяв Самуїл ріг з єлеєм і помазав його серед братів його, і спочив Дух Господній на Давиді з того дня і після; Самуїл же встав і відійшов у Раму.
14: А від Саула відступив Дух Господній, і обурював його злий дух від Господа.
15: І сказали слуги Саулові йому: ось, злий дух від Бога обурює тебе;
16: нехай господар наш накаже слугам своїм, які перед тобою, пошукати людини, майстра гри на гуслях, і коли найде на тебе злий дух від Бога, то він, граючи рукою своєю, буде заспокоювати тебе.
17: І відповів Саул слугам своїм: знайдіть мені людину, що добре грає, і представте її мені.
18: Тоді один із слуг його сказав: ось, я бачив у Ієссея вифлеємлянина сина, який вміє грати, людину хоробру і войовничу, і розумну в словах і видну собою, і Господь з ним.
19: І послав Саул вісників до Ієссея і сказав: пошли до мене Давида, сина твого, який при отарі.
20: І взяв Ієссей осла з хлібом і міх з вином і одне козеня, і послав з Давидом, сином своїм, до Саула.
21: І прийшов Давид до Саула і служив перед ним, і дуже сподобався йому і зробився його зброєносцем.
22: І послав Саул сказати Ієссею: нехай Давид служить при мені, бо він здобув благовоління в очах моїх.
23: І ко­ли дух від Бога бував на Саулі, то Давид, узявши гуслі, грав,— і втіш­ніше і краще ставало Саулу, і дух злий відступав від нього.
← попередній розділнаступний розділ →