...

Біблія українською мовою

Старий Завітпереклад Івана Огієнка
       Новий Завітпереклад Волинської єпархії Української Православної Церкви

Третя книга Царств

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 6
1: У чотириста вісімдесятому році після виходу синів Ізраїлевих із землі Єгипетської, у четвертий рік царювання Соломона над Ізраїлем, у місяці Зиф, який є другим місяцем,­ почав він будувати храм Господу.
2: Храм, який побудував цар Соломон Господу, довжиною був у шістдесят ліктів, шириною в двадцять і висотою в тридцять ліктів,
3: і притвор перед храмом у двадцять ліктів дов­жини, відповідно до ширини хра­му, і в десять ліктів ширини перед храмом.
4: І зробив він у домі вікна ґратчасті, глухі з відкосами.
5: І зробив прибудову навколо стін храму, навколо храму і давира*; і зробив бічні кімнати кругом.
6: Нижній ярусприбудови був шириною у п’ять лік­тів, середній шириною у шість ліктів, а третій шириною у сім ліктів; бо навколо храму ззовні були зробле­ні уступи, щоб прибудова не дотор­ка­ла­ся до стін храму.
7: Коли будував­ся храм, для будівництва використовувалися тесані камені; ні молота, ні тесла, ні всякого іншого залізного знаряддя не було чутно в храмі під час будівництва його.
8: Вхід у серед­ній ярус був із правого боку храму. По круглих сходинках сходили в середній ярус, а від середнього— в третій.
9: І побудував він храм, і закінчив його, і обшив храм кедровими дошками.
10: І прибудував до всього храму бічні кімнати висотою в п’ять ліктів; вони прикріплені були до храму за допомогою кедрових колод.
11: І було слово Господа до Соломона, і сказано йому:
12: ось, ти будуєш храм; якщо ти будеш ходити за уставами Моїми, і чинити за визначеннями Моїми і дотримуватися всіх заповідей Моїх, керуючись ними, то Я виконаю на тобі слово Моє, яке Я сказав Давиду, батькові твоєму,
13: і буду жити серед синів Ізраїлевих, і не залишу народу Мого Ізраїля.
14: І побудував Соломон храм і скін­чив його.
15: І обклав стіни храму всередині кедровими дошками; від підлоги храму до стелі всередині обклав деревом і покрив підлогу храму кипарисовими дошками.
16: І влаштував на задній стороні храму, за двадцять­ ліктів від краю, стіну, і обклав стіни і стелю кедровими дошками, і спорудив давир для Святого Святих.
17: Сорока ліктів бувхрам, тобто передня частина храму.
18: На кедрах всередині храму були вирізані подобиогірків і квітів, що розпускаються; усе було покрито кедром, каменю не було видно.
19: Давир же всередині храму він приготував для того, щоб поставити там ковчег завіту Господнього.
20: І давир був довжиною у двадцять ліктів, шириною у двадцять ліктів і висотою у двадцять ліктів; він обклав його чистим золотом; обклав також і кедровий жертовник.
21: І обклав Соломон храм усередині чистим золотом, і протягнув золоті ланцюги перед да­виром, і обклав його золотом.
22: Весь храм він обклав золотом, весь храм до кінця, і весь жертовник, що перед давиром, обклав золотом.
23: І зробив у давирі двох херувимів з оливкового дерева, висотою у десять ліктів.
24: Одне крило херувима було у п’ять ліктів і друге крило херувима у п’ять ліктів; десять ліктів було від одного кінця крил його до другого кінця крил його.
25: У десять ліктів буві другий херувим; однакової міри й однакового вигляду булиобидва херувими.
26: Висота одного херувима буладесять ліктів, також і друго­го херувима.
27: І поставив він херувимів усередині внутрішньої частини храму. Крила ж херувимів були розпростерті, і доторкалося крило одного до однієїстіни, а крило другого херувима доторкалося до іншої стіни; інші ж крила їхні посеред храму сходилися крило з крилом.
28: І обклав він херувимів золотом.
29: І на всіх стінах храму навколо зробив різьблені зображення херувимів із пальмових дерев і квітів, що розпускаються, всередині і ззовні.
30: І підлогу у храмі обклав золотом у внутрішній і передній частині.
31: Для входу в давир зробив двері з оливкового дерева, з п’ятикутними одвірками.
32: На двох половинах дверей з оливкового дерева він зробив різьблених херувимів і пальми і квіти, що розпускаються, і обклав золотом; покрив золотом і херувимів і пальми.
33: І біля входу до храму зробив чотирикутні одвірки з оливкового дерева,
34: і двоє дверей з кипарисово­го дерева; обидві половинки одних дверей були рухомі, і обидві половинки других дверей були рухомі.
35: І вирізав на ниххерувимів і пальми і квіти, що розпус­каються, і обклав золотом по різьбленню.
36: І по­будував внутрішній двір із трьох ря­дів обтесаного каменю і з ряду кедрових брусів.
37: На чет­вертий рік, у місяці Зиф, [у місяці другому,] поклав він основи храму Господнього,
38: а на одинадцятому році, в місяці Булі,— це місяць восьмий,— він закінчив храм з усім приладдям його і за всіма кресленнями його; будував його сім років.
← попередній розділнаступний розділ →