Святе Письмо

Перше послання до Коринфян

← попередній розділнаступний розділ →
Розділ 6
1: Як сміє хто з вас, маючи справу з іншим, судитися у нечестивих, а не у святих?
2: Хіба не знаєте, що святі судитимуть світ? Якщо ж світ буде судимий вами, то невже недостойні ви судити маловажні справи?
3: Хіба не знаєте, що ми будемо судити ангелів, чи не тим більше справи житейські?
4: А ви, коли судитесь у житейських справах, поставляєте своїми суддями таких, які в церкві нічого не значать.
5: На сором вам кажу: невже нема серед вас ні одного розумного, який міг би розсудити справи між братами своїми?
6: Але брат з братом судиться, та ще й перед невірними.
7: І те вже зовсім принизливо для вас, що ви судитесь між собою. Чи не краще б вам залишатися скривдженими? чи не краще б вам терпіти нестатки?
8: Але ви самі кривдите і віднімаєте, та ще й у братів.
9: Чи не знаєте, що неправедні Царства Божого не успадкують? Не обманюйтесь: ні блудники, ні ідолослужителі, ні перелюбники, ні малакії, ні мужоложники,
10: ні злодії, ні лихварі, ні п'яниці, ні лихословці, ні крадії – Царства Божого не успадкують.
11: І такими були деякі з вас; але обмилися, але освятилися, але виправдалися іменем Господа нашого Іісуса Христа і Духом Бога нашого.
12: Усе мені дозволено, та не все корисне; все мені дозволено, та ніщо не повинно володіти мною.
13: Їжа для черева, і черево для їжі; але Бог знищить і те і друге. Тіло ж не для блуду, а для Господа, і Господь для тіла.
14: Бог воскресив Господа, воскресить і нас силою Своєю.
15: Хіба не знаєте, що тіла ваші є члени Христові? Отож чи візьму члени Христові, щоб зробити їх членами блудниці? Зовсім ні!
16: Чи не знаєте, що той, хто з'єднується з блудницею, стає одним тілом з нею? бо сказано: двоє будуть одна плоть (Бут. 2,24).
17: А хто з'єднується з Господом, той є один дух з Господом.
18: Уникайте блудодіяння; всякий гріх, що його чинить людина, є поза тілом, а блудник проти власного тіла грішить.
19: Хіба не знаєте, що тіла ваші є храм Святого Духа, Котрий живе у вас і Якого ви маєте від Бога, і ви не свої?
20: Бо ви куплені дорогою ціною. Тому прославляйте Бога і в тілах ваших і в душах ваших, які є Божі.
← попередній розділнаступний розділ →