Преподобний Дометіан, єпископ Мелітинський 62189da675454984015424
Житія святих,  Січень

Преподобний Дометіан, єпископ Мелітинський

Місяця січня на 10-й день

Цей угодник Божий Дометіан народився у царювання Іустина молодшого від батьків благочестивих і багатих Феодора і Євдокії. Навчання книжне закінчивши, вступив у шлюб, але скоро, коли дружина його преставилася із життя цього, від початку до духовного схильний подвижництва, покинув світ заради любови Божої і в пості проводив життя своє. Тоді, коли Бог захотів, поставлений був єпископом Мелітинської церкви у тридцятий рік свого життя. І не лише для свого стада був добрим пастирем, а й іншим народам світилом та допомогою, і всьому Грецькому царству велику користь приносив як про загальне добро піклувальник. Багато-бо разів цар Маврикій посилав його до Персії для управління народом, і до Хозроя, Перського царя, посланий був, сприяв укладенню мирного договору між греками й персами. Одного ж князя на ім’я Варам, котрий повстав проти Хозроя та зухвало зазіхнув на царський сан у Персії, він позбавив влади, зробивши його данником греків. Через це Дометіан став улюбленим другом царя Маврикія. Від нього ж багатьма маєтками і золотом обдарований був — усе те роздав святим церквам і притулкам для убогих на прогодування жебраків. Прийшовши у царський град Константинополь, перейшов до Царя небесного від тутешніх, і вшановане було чесне його тіло царським і церковним собором, і перенесене у його град Мелітин. Багато ж сталося чудес за життя і після преставлення його на славу Христа, Бога нашого. Амінь.

Тропарь святителю Григорию Нисскому и преподобному Дометиану Мелитинскому, глас 4

Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не отста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.