...
Мученик Орест лікар s6YYShXbEB0
Житія святих,  Листопад

Мученик Орест лікар

Місяця листопада на 10-й день

Святий мученик Орест жив наприкінці III століття в місті Тіані в Каппадокії за часів імператора Діоклітіана і був досвідченим і майстерним лікарем. З дитячих років святий Орест був воістину добрим християнином.

За наказом імператора в Тіану для боротьби з християнством, яке широко поширилося у Великій Каппадокії, був направлений воєначальник Максимін. Серед перших на суд до Максиміна був приведений Орест. Він мужньо і відкрито сповідував свою віру в Розп’ятого і Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа. Гонитель пропонував святому багатства, почесті, славу замість зречення від Єдиного Істинного Бога, але святий Орест був непохитний. За наказом Максиміна Ореста привели в багатий язичницький храм і знову запропонували поклонитися ідолам. Коли він відмовився, 40 воїнів, змінюючи один одного, били святого мученика батогами, палицями, воловими жилами, потім катували вогнем. Святий Орест звернувся до Господа: “Боже, створи зі мною знамення на благо, нехай бачать ті, хто ненавидить мене, і посоромляться”. І Господь почув вірного раба Свого. Почався землетрус, ідоли потрапляли й розбилися. Усі втекли з храму; коли звідти вийшов святий Орест, храм завалився.

Розлючений Максимін наказав ув’язнити святого мученика на сім днів у в’язницю і не давати йому ні їжі, ні пиття, а на восьмий день продовжити муки. Святому вбили цвяхи в п’яти, потім прив’язали до дикого коня. Тягнутий по камінню, святий мученик відійшов до Господа в 304 році. Мощі його були кинуті в море.

Коли через багато століть, 1685 року, в Києво-Печерській Лаврі один чернець (Димитрій, згодом митрополит Ростовський, пам’ять 28 жовтня) переписував із стародавнього рукопису житіє святого Ореста і, стомлений, заснув, йому в сонному видінні постав святий мученик і, показавши глибоку рану в грудях, перерізані біля ліктів жили і перебиті гомілки, велів доповнити своє житіє, оскільки в стародавньому рукописі були описані не всі муки, яких зазнав святий. Смиренний чернець виконав бажання святого мученика Ореста і восславив Бога, Дивного у святих Його.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученику Оресту врачу, глас 4

Удо́м усекнове́ние терпе́л еси́/ и о́гненную лю́тую му́ку, му́чениче,/ подви́гся, всесла́вне,/ венце́м я́ве увязе́ся нетле́нным, преблаже́нне,/ Престо́лу же предстои́ши Святы́я Тро́ицы,/ Ю́же помоли́, да спасе́т ны,/ му́чениче Оре́сте,// ве́рою пою́щим тя.

Тропaрь, глaсъ д7.
Под0бенъ: Вознесhйсz:

U3дHмъ ўсэкновeніе терпёлъ є3си2 и3 џгненную лю1тую мyку, м§ниче, подви1гсz, всеслaвне, вэнцeмъ ћвэ ўвzзeсz нетлённымъ, пребlжeнне, пrт0лу же предстои1ши с™hz трbцы, ю4же помоли2, да сп7сeтъ ны2, м§ниче nрeсте, вёрою пою1щихъ тS.

Ще в розробці

Знайшли помилку