...

Преподобний Фадей Степанцминбський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня 7-й день

Преподобний Іоанн Зедазнійський і дванадцять його учнів: Авів, єпископ Некреський, Антоній Марткобський, Давид Гареджийський, Зенон Ікалтський, Фадей Степанцминдський, Ісе, єпископ Цілканський, Іосиф, єпископ Алавердський, Ісидор Самтавійський, Михаїл Улумбійський, Пірр Бретський, Стефан Хірський та Шіо Мгвімський — святі сирійські (каппадокійські) подвижники, засновники грузинського чернецтва, які прийшли до Грузії із Каппадокії в середині VI століття. Тринадцять святих каппадокійських отців, імовірно, були грузинами, які здобули духовну освіту в знаменитій Лаврі святого Симеона Стовпника і в інших монастирях Сирії та Месопотамії, щоб повернутися на батьківщину та сприяти її християнській просвіті.

Святий Фадей (грузинською Тате) спочатку залишився в Мцхеті, влаштувавши за велінням святого Іоанна монастир біля підніжжя гори Зедазені для тих, хто приходив до вчителя. Після смерті святого Іоанна святий Фадей проповідував у Карталінії, де заснував багато церков, зокрема храм на честь святого первомученика Стефана в місті Урбнісі. Згодом він оселився в печері на горі Цлеві поблизу міста Каспі, на вершині якої також заснував храм на честь святого первомученика Стефана. У цій печері біля основи храму були поховані мощі святого Фадея, «образу чистої правди і віри».