Преподобний Фома, що в Малеї p1e0novsek1vogsv2h4p1j4917bu5
Житія святих,  Липень

Преподобний Фома, що в Малеї

Місяця липня на 7-й день

Преподобний Фома від початку життя свого у світі був воїном, великий славою i через багатство, i через хоробрiсть. Сильний був тiлом, i хоробрий у битвах, i багато разiв полки супротивникiв перемагав. Тодi, полюбивши Христа, покинув свiт i весь галас житейський i прийняв легке ярмо Христа, чин чернечий, уподiбнюючись убогостi i смиренню Господа свого. I обходив чернечi поселення, учився вiд богоугодних у постництвi подвижникiв досконалості чеснот. Коли ж захотiв пiти в пустелю задля повного постництва i безмовності, стовп вогненний ішов уночі перед ним, i святий пророк Iлля являвся йому, скеровуючи його в надра пустелі. Такими провiдниками наставлений, був, наче на другiй Кармель, на горi, що звалася Малея, i в нiй сам жив для Бога, i сподобився божественних одкровень i видiнь. I як же ранiше у свiтi ворогiв видимих хоробро перемагав, так пiсля вiдречення вiд свiту, у пустельництвi, полчища невидимих лукавих духiв сильною безперестанною молитвою, наче гострим мечем, вражав i проганяв. А, тому що місту, яке на горі стоїть, i горiшньому свiтилу, що на твердi небеснiй сiяє, сховатися неможливо, не втаївся тому й преподобний Фома в Малеї, горi пустельнiй, на якiй же святiстю своєю, як зоря пресвiтла, засяяв i осявав землю. I довiдалися про нього люди, i став свiтлом для потьмарених i пристанню для тих, що приходили до нього. Прийняв-бо вiд Бога силу чудотворення i благодать зцiлення, i зцiлював чудесно вiд усiляких хвороб, подаючи сліпим прозріння, кривим же легку ходу. I джерело води в безводному мiсцi молитвою вивiв. Не лише за життя свого багато чуд робив, а й пiсля переставлення його до Бога вiд чесних його мощей чуда звершувалися: на всілякі-бо недуги й невиліковні хвороби понадприродно швидкi подавалися зцiлення тим, що з вiрою приходили, i духи не чистi з людей проганялися молитвами його святими, благодаттю ж Христа, Бога нашого.

Тропарь преподобным Акакию Синайскому и Фоме, иже в Малеи, глас 1

Свети́ла богосия́нная ми́ру/ и и́ноков одушевле́нныя зари́,/ Фома́ чудесы́, Ака́кий же послуша́нием,/ возсия́сте све́тло;/ сих, я́ко иму́щих дерзнове́ние к Бо́гу,/ моли́твами во бра́нех посо́бствовати мо́лим,/ да про́сят от Христа́ Бо́га дарова́ти проще́ние согреше́ний// чту́щим их святу́ю па́мять.

Ин тропарь преподобным Акакию Синайскому и Фоме, иже в Малеи, глас 4

Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не отста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.

Тропaрь, глaсъ д7:

Б9е nтє1цъ нaшихъ, творsй при1снw съ нaми по твоeй кр0тости, не tстaви млcть твою2 t нaсъ, но мл7твами и4хъ въ ми1рэ ўпрaви жив0тъ нaшъ.

Кондaкъ fwмы2, глaсъ д7.
Под0бенъ: Вознесhйсz:

Вeлію побёду мyжески показaлъ є3си2, toнyдуже бжcтвенною люб0вію разгорёвсz, царS тлённаго и3 вс‰ кр†снаz преwби1дэлъ є3си2, на горЁ малeйстэй вселeніе соверши1въ, t неsже въ нбcнаz возшeлъ є3си2 къ цRю2 царeй, fwмо2: моли2 непрестaннw њ всёхъ нaсъ.