Без категорії

Пам’ять преподобного отця нашого Георгія Ісповідника, єпископа Антіохії Писидійської

Місяця квітня на 19-й день

Преподобний отець наш Георгій, ісповідник Христовий, жив у роки іконоборців. Змолоду ж Христа полюбивши, у чернечий постригся образ і завдяки великим трудам своїм і подвигам церковним став оселею і домом Святого Духа. І поставлений був єпископом Антіохії Писидійської, і доручене собі стадо добре пас. Коли ж іконоборна єресь, допомогою диявола, перемогла і всі єпископи, царським писанням прикликані, поспішали до Константинополя, тоді й цей святитель туди прийшов, став мужньо за правовір’я і сказав цареві, що підкоряється переданням церковним соборним Святих Отців, наставників православ’я, наслідуючи віру їхню, навчанням чужим і всіляким не захоплюється, за заповіддю святого апостола Павла. Примушували його самого відректися від поклоніння іконам — не покорився, через те вигнаний був із престолу свого й у вигнанні до Господа відійшов.