Акафісти,  Пресвятій Богородиці перед Її іконами

Акафіст Пресвятій Богородиці перед іконою «Неопалима Купина»

ТранслітераціяЦерковнослов’янськаУкраїнська

Кондак 1

Взбранной Воеводе, Пречистой и Богообрадованной Деве Богородице, огнезрачныя иконы Своея явлением обрадовавшей Церковь Христову и ею от огненнаго запаления защищающей верныя, похвальное возглашаем пение; Ты же, о, Богомати, Купина Неопалимая нами именуемая, яко имущая державу непобедимую и милосердие многое, ускори на помощь к нам, требующим Твоего заступления, и от всяких бед свободи зовущих Ти:

Радуйся, Благодатная, Купино Неопалимая, огненнаго запаления нас избавляющая.

Икос 1

Кондaкъ №

Взбрaнной воев0дэ, пречcтой и3 бGоwбрaдованной дв7э бцdэ, nгнезрaчныz їкHны своеS kвлeніемъ њбрaдовавшей цRковь хrт0ву и3 є4ю t џгненнагw запалeніz защищaющей вёрныz, похвaльное возглашaемъ пёніе. Тh же, њ бGом™и, купино2 неwпали1маz и3менyемаz нaми, ћкw и3мyщаz держaву непобэди1мую и3 млcрдіе мн0гое, ўскори2 на п0мощь къ нaмъ, трeбующимъ твоегw2 заступлeніz, и3 t всsкихъ бёдъ свободи2 зовyщихъ ти2:

Рaдуйсz, бlгодaтнаz, купино2 неwпали1маz, џгненнагw запалeніz нaсъ и3збавлsющаz.

Јкосъ №

Кондак 1
Непереможній Воєводі, Пречистій і Богообрадуваній Діві Богородиці, що вогневидним ікони Своєї явленням обрадувала Церкву Христову і нею від вогненного спалення захищає вірних, похвальні виголошуємо співи. Ти ж, о Богомати, Купиною Неопалимою нами іменована, маючи державу непереможну і милосер­дя незчисленне, поспіши на допомогу нам, що просимо Твого заступництва, і від усяких бід визволи тих, що до Тебе взивають: